Konteyner nedir hangi sektörlerde kullanillir

Konteyner çok farklı amaçlar doğrultusunda,farklı sektörlerde üretilen bir yapıdır.Bir çok sektörde konteyner isimli ürün adı geçmektedir.inşaat sektörüne giren Prefabrik yapı sektörü, lojistik sektörü,Plastik, Metal sektörü gibi bir çok sektörde farklı amaçlar doğrultusunda kullanılması konteyner nedir tanımını veya konteyner nedir sorusunun net bir yanıtını veremez.Elbette kendi sektöründe ne işe yaradığını tanımlayarak konteyner nedir ne işe yaradigini tanımlayabilir.

Konteyner nedir dediğinizde ilk olarak akla uluslararası konteyner taşımacılığı gelsede farklı sektörlerde kullanım amacına göre üretilmiş,sektörel ihtiyaçlarına uygun olarak üretilen ve kullanılan ürünlerin isimlendirilmesi için kullanılan bir terimdir diyerek adlandırılabilir.


Lojistik sektöründe,konteyner nedir yük eşya taşımak için,çelik ile belli ölçülere göre tamamen taşıma sektörüne özel olarak tasarlanan, konteyner ev ile uzaktan yakından ilgisi alakası olmayan tır dorsesi yerine üzerine konulan dikdörtgen şeklinde yapılan bir kutu diyerek tanımlanabilir.

Lojistik konteyner


Plastik ve Metal sektörü içersinde kullanılan konteyner nedir, içersine evsel atık çöp toplama amacı ile üretilmiş bir üründür, prefabrik yapı sektörü içersinde yer alan konteyner ile bir benzerliği bulunmamaktadır.

Çöp konteyner

Çöp konteyner metal


Prefabrik Yapı sektöründe konteyner nedir.Konteyner tanımı,Belirli bir ölçü standarti bulunmayan farklı ölçülerde,farklı model ve farklı renk ile imal edilen,barınma ve farklı amaçlar doğrultusunda kullanılmak, üzere yapılan yapıdır.

Prefabrik konteyner ev

Prefabrik yapı icersinde konteyner farklı gruplara göre adlandırılmaktadır.Arama motorlarında yapılan konteyner sorguları, içersinde çöp konteyneri,lojistik konteyner, prefabrik konteyner sonuçlarınin,karışık çıkmasınin tamamli ile konteyner nedir ile ilgili terimlerin bir çok sektörde geçmesi ,ve algoritmanin konteyner yazımına bağlı olarak arama sonuçları içersinde ön planda göstermesi söz konusudur.konteyner nedir dediğiniz de bir çok insanın aklına ilk gelen Prefabrik konteyner'dir.


Konteyner Kullanım Alanları

Konteyner tanim olarak deniz karayolu taşımacılığı alanlarında öne çıksa da,atık depolama ve Prefabrik yapı sektöründe kullanılması haliyle isim karışıklığına neden olabiliyor.Prefabrik yapı sektöründe konteyner bir çok farklı alana hitap etsede genel amaç olarak barınma ihtiyaçlarına yöneliktir.

Prefabrik yapı sektöründe konteyner kullanım alanları; İnşaat alanında konteyner, yatakhane, yemekhane,wc-dus bekçi kulübesi tarımsal alanda tarla, bağ,bahçe barınma ihtiyaçlarını karşılamak üzere üretimi gerçekleştirilen prefabrik yapılardır.